צמחים מטפסים על קירות

צמחים מטפסים על קירות – אבל מהר!

בוודאי כבר ראיתם פה ושם צמחים מטפסים על קירות של בניינים ישנים, והמראה היה נהדר. באמת יפה לראות כיצד צמח מטפס לאיטו על קיר בטון אפור וחד גוני, ולאט לאט נותן לו את הגוונים הירוקים ואת הפריחה בעונה. ואולם, אם תרצו לשתול מטפס ולחכות עד שהוא ישתלט על קיר חיצוני או פנימי בבית או במשרד תיאלצו לחכות זמן רב מאוד – וההצלחה ממש לא מובטחת. לעומת זאת, הקירות הירוקים של חברת גרין גקו נותנים לכם תוצאה מרהיבה בצורה מהירה, בטוחה ומוצלחת, ואפילו יותר עשירה, צבעונית ומגוונת מאשר צמחים מטפסים רגילים.

לאו דווקא מטפסים

כאשר אנו מדברים על צמחים שמטפסים על קירות איננו מתכוונים דווקא לצמח המסוגל להיאחז בקיר בטון. מה שאנו מתכוונים אליו הוא לקונסטרוקציה מיוחדת שאנו מציבים ומקבעים אל הקיר, אשר בה צמחים משלל סוגים יכולים להיתלות. התוצאה המתקבלת היא קיר מרהיב ביופיו, מלא בטבע ירוק ומלבלב, אשר ניתן לעצב אותו בהתאם לתנאי התאורה, לשטח הנתון ולאווירה המבוקשת במקום. במילים אחרות, אתם לא צריכים להמתין לצמח עד שיואיל בטובו לטפס ולכסות באיטיות טפח אחר טפח מהקיר האפור והחד גוני. נהפוך הוא, אתם מקבלים כבר עכשיו "גינה תלויה" המשתלבת באופן נפלא במרחב הפנימי והחיצוני, ותורמת באופן משמעותי לחזותו.

 

כיצד מגדלים את הצמחים?

את הצמחים מגדלים כאמור על קונסטרוקציה מיוחדת שאינה כוללת אדמה, כך שהיא לא יכולה ללכלך את הקיר או את הריצוף. הצמחים מקבלים את החומרים הדרושים להם מתמיסה מיוחדת, המגיעה אליהם דרך השקיה מתקדמת שהינה חסכונית ביותר במים. מלבד ההשקיה עצמה שהיא ממילא ממוחשבת כמעט לא צריך לעשות כלום בשביל לגדל את הצמחים. למעשה, בגלל קלות הגידול והחיסכון במים הפכה שיטה זו למקובלת מאוד גם על ידי חקלאים, וזאת בנוסף ליתרונות כמו מיעוט מחלות, צמיחה יותר מהירה, היעדר עשבייה וכדומה.

בשורה התחתונה מדובר בפתרון אסתטי ואקולוגי שממש לא מצריך התעסקות מיוחדת, אבל תרומתו למרחב ולהרגשה האישית לא תסולא בפז. לפרטים נוספים על בנושא, לקבלת הכוונה מקצועית ולקביעת פגישה, התקשרו אלינו בטלפון 050-7933135.