גינה באוויר

איך יוצרים גינה באוויר

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר אנשים פרטיים, בעלי עסקים וגופים ציבוריים ליצור קירות ירוקים בבתים פרטיים, במשרדים, במוסדות ומבנים ושטחים נוספים. לקירות הירוקים האלו אפשר לקרוא גם גינה באוויר והיא מכניסה אל המרחב את הקסם, הלבלוב והמגע העדין של הטבע.

תכנון נכון של גינה באוויר

לפני שנדבר על תכנון של גינה באוויר כדאי רק להסביר את העיקרון. מדובר בצורת גידול שנקראת הידרופוניקה אשר בה הצמחים מקבלים את חומרי ההזנה הדרושים להם מתמיסה מיוחדת, ובמילים אחרות הם לא צריכים אדמה. מדובר בשיטה המיושמת במקומות רבים בעולם, לא רק ליצירת קירות ירוקים אלא גם בתחומי החקלאות השונים עקב מגוון יתרונותיה.

יחד עם זאת, תכנון של גינה ללא אדמה אינו עניין של מה בכך. תחילה יש להגדיר היכן בדיוק היא תמוקם במשרד, בבית פרטי, במרכז קניות, במבנה ציבורי וכדומה. כלומר, האם מדובר בגינה פנימית על קיר של משרד, במרפסת של בית פרטי או על קיר חיצוני של מבנה מסחרי. כעת צריך להבין מהם תנאי הגידול במקום הנבחר מבחינת הרוחב והגובה של השטח הנתון, תנאי התאורה לאורך היום וכדומה. יש גם להקדיש לא מעט מחשבה לסגנון הגינה המבוקש ולהשפעתה הרצויה על האווירה במקום, למשל במשרד עורכי דין, בבית פרטי המעוצב בסגנון ים תיכוני, במרכז קניות הצופה אל הים, וכן הלאה. כל הנתונים האלו ונוספים יקבעו במידה רבה את הצמחים שייבחרו עבור גינה באוויר, על הגוון שלהם ודרך פריחתם. לבסוף, יש להבין כי גינה ללא אדמה ניתן ליצור עם קשת רחבה של אפשרויות אשר ישפיעו בסופו של דבר על העלויות, לכן יש להגדיר כמובן את התקציב העומד לרשותכם.

אם הדברים נשמעים לכם מעט מורכבים, אתם צודקים. אין אנו אומרים שגינה ללא אדמה היא פרויקט מאוד מורכב אבל יש צורך בידע מקצועי על מנת לתכנן וליישם אותה בצורה נכונה. זוהי הדרך להבטיח שתקבלו גינה ההופכת את המרחב לירוק, פורח, מלבלב ומעניין, ותמשיך להיות כזו לאורך תקופה ארוכה.

לפרטים נוספים על גינה באוויר, לקבלת הכוונה מקצועית ולקביעת פגישה, התקשרו אלינו בטלפון 050-7933135.