גינה על קיר

תתארו לעצמכם קיר ירוק, לא טפט או חיפוי, אשר מספק עבורכם סביבה ירוקה ופורחת, קיר צמחים פורחים, צבעוניים וחיים, שיטהרו את האוויר במרחב, יוסיפו חמצן נקי ורענן, ויעניקו תחושה של איזון לחלל.

מהו בעצם קיר צמחיה?
קיר צמחיה הוא למעשה גינה על קיר, הוא מורכב ממערכת חכמה, אשר שומרת על שורשי הצמחים ומוקפת בבד האוטם מפני חול ואבק.
מערכת ההשקיה החסכונית, מוודא שכל צמח מקבל את כמות המים, אליה הוא זקוק וכמו כן מבוססת על מעבר מים בין הצמחים השונים כך שגם ניתן לקבל חיסכון משמעות.

 

קיר ירוק - גינה אורבנית

יתרונות נוספים, שמציע קיר צמחיה, שנקרא גם גינון אורבני וגינון ורטיקלי, הוא המיצוי המיטבי של השטח וחיסכון משמעותי במקום, שכן ניתן ליהנות מגינה עשירה בצמחיה, שהייתה דורשת שטח רב על הקרקע.
גינות על קיר מתאימות במיוחד לדירות אורבניות, גם קטנות במיוחד, חללי רחצה, מטבחים, חללי מגורים, וגם כקיר קישוט למרפסות, וחזיתות.
בתי עסק יוכלו לשלב אותו בלובי כניסה לבניין, עמדת המתנה ואף בחדרי אוכל משותפים.
הג'ונגל האורבני המתקבל, לא ישאיר אף אחד אדיש לפיסת הטבע, הסוער ויחד עם זאת המתוחזק היטב.

אחד העקרונות המרכזיים בעולם העיצוב, הוא חיבור אלמנטים למרחב הקיים, לא ניתן פשוט "להנחית" קיר על בית נדרשת בדיקה של המרחב, התאמה למיקום, שימקסם את הערך של האלמנט וכמובן התאמה אקלימית, על אף שגם בסביבות נטולות אור יום ניתן להקים גינות על קיר.
כך שעבור קיר ירוק מחיר, שנקבע עלפי גודל הקונסטרוקציה, סוג הצמחייה, סגנון הגינון, כמות הצמחים המשולבת במבנה, והאם משולב גם חוזה תחזוקה שוטפת.

לסיום, קיר ירוק בבית מהווה פתרון אקולוגי המגיע מעולם הקיימות, אשר מאפשר ליהנות גם מתוצרת ירוקה ואורבנית, וגם מיכולת לטפח צמחייה, במקומות, שלא חלמנו שניתן לעשות זאת.
ניתן לשלב מספר גינות ירוקות במרחבים שונים בחלל, אשר מתקשרות בינהם ומעניקות אחידות מבנית ויוצרות הרמוניה אסתטית ומחוברת לחיים.

"גרין גקו" שירותי גינון ואחזקה של גינות ורטיקליות לסביבה  אורגנית, לפרטים נוספים וליצירת קשר: 050-7933135, info@greengecko.co.il