גינה ורטיקלית – כי גם הקיר יכול להפוך לגינה פורחת

כאשר אנחנו חושבים על גינה, על פי רוב הדמיון שלנו יוליך אותנו אל חלקת קרקע אשר בה ישנה צמחייה נחמדה המהווה – גינה. היום, הגינה כבר לא חייבת להיות על חלקת אדמה אופקית. ישנן היום אפשרויות חדשות של גינון אנכי המכונה גינה ורטיקלית. מדובר במהפך של מאה שמונים מעלות בכל מה שקשור לעולם הגינון בישראל.

בדרך כל, כאשר אנחנו חושבים על גינה, תהיה זו גינה הממוקמת על חלקת אדמה אשר עליה שתלו צמחים שונים וכך הפכו את המקום לגינה. הגינות של היום כבר לא ממש חייבים להיות במבנה ובפלטפורמה הזו. היום אנחנו מוצאים גם את הגינות האופקיות. אלו גינות הממוקמות על קיר אנכי כאשר המראה הנוצר הינו ייחודי ומקורי יותר מכל גינה אנכית רגילה.

גינון ורטיקלי – שינוי של 180 מעלות בעולם הגינון

הגינון הורטיקלי שונה באופן מהותי מהגינון המסורתי והסטנדרטי, כאשר מדובר למעשה בגינה אשר בה מנצלים את השטח הנתון באופן מקסימלי כאשר הגידול נעשה לגובה במקום גידול לרוחב כך שהדבר חוסך לנו גם במקום וגם במים. מלבד החיסכון מדובר במראה מיוחד של גינה מקורית ומדהימה במיוחד. אנחנו מוצאים את הגינה האנכית בקירות רבים של מוסדות ציבור, במבנים מסחריים שונים, בשדות תעופה ועוד. הקירות הירוקים יוצרים מראה מרהיב במיוחד.

גרין גקו מציעה בנייה ואחזקה של גינות ורטיקליות מדהימות ומיוחדות.

 

גינה אנכית – למי היא מתאימה ואילו יתרונות היא מציעה

אין כמו גינה ירוקה, שמוסיפה קצת צבע, אופי ובעיקר – יופי למרחב הפרטי שלנו, זה שסמוך לבית שבו אנו מתגוררים. גינה דורשת השקעה, תחזוקה שוטפת וגם תכנון מקדים ונכון על מנת ליהנות מכל מה שהיא מציעה, ופעמים רבות גם פנייה למומחים בתחום על מנת ליצור אחת כזו, שתשמור על המראה ועל היופי שלה לאורך זמן. הדבר נכון עוד יותר כאשר מדובר בגינות ששטחן קטן מאד או אפילו במרפסות, הצמודות לדירות בבניין גבוה.

הפתרון הנכון

גינה אנכית, כפי שניתן לנחש, שלא כמו הגינה המוכרת לנו, היא כזו אותה יוצרים בניצב לקרקע (ולא במקביל לה). המשמעות לכך בפועל היא שהצמחים, המשולבים בגינה מסוג כזה, גדלים אחד מעל לשני ולא אחד ליד השני. מקורה של הגינה האנכית הוא עוד בתקופת בבל, בגנים התלויים. כיום, ניתן למצוא את הגינה האנכית בעיקר באזורים אורבניים שונים, או במקומות בהם שטחה של הגינה מוגבל במיוחד. לעיתים בוחרים באפשרות כזו גם כדי לקשט קירות, בין אם במקומות סגורים ובין אם במקומות פתוחים ופעמים רבות היא משמשת כמעין אלמנט קישוטי שתורם לא מעט לחלקו החיצוני של המבנה.

ליהנות מיתרונות רבים

יתרונותיה של גינה מסוג כזה הם רבים. ניתן, בזכותה, לנצל היטב את המקום, וגם כאשר השטח קטן ומצומצם מאד, ואפשר גם לחסוך בכמויות רבות מאד של מים. טכניקות ההשקיה של הגינה האנכית מאפשרות ניצול מרבי של כמות המים, שכן הם זורמים מצמח אחד לשני (זה שתחתיו) וכך מנוצלים באופן מקסימאלי. אפשר לשלב סוגים שונים של צמחים וליצור גינה מגוונת מאד מבחינת המראה שלה וכזו התורמת לא מעט לסביבה כולה. למתגוררים בעיר או אפילו לאלה שאין ברשותם שטח צמוד אלא מרפסת גדולה או קטנה, יכולה הגינה האנכית להחליף את הגינה המוכרת לנו ולאפשר לבוחרים בה ליהנות מכל היתרונות שמביאה אתה הגינה עצמה.

מעוניינים ליצור גינה כזו, אך לא יודעים איך לעשות זאת? מחפשים מומחים בתחום שיעשו זאת עבורכם? חברת Green Gecko היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. לפרטים עם נציגי החברה צרו קשר דרך האתר או התקשרו לטלפון 050-7933135.